menu Home
Gemeente Nieuws

Ridderkerk sluit aan bij Meld Misdaad Anoniem

Paul | 20 april 2021

Ridderkerk gaat samenwerken met Meld Misdaad Anoniem (M.). De gemeente ontvangt vanaf nu relevante signalen over ondermijnende criminaliteit en fraude in Ridderkerk, zoals over drugslabs, intimidatie of handel in illegale vuurwapens.

Door de samenwerking krijgt de gemeente meer specifieke informatie over deze vormen van criminaliteit in Ridderkerk. Dat helpt bij de aanpak om de problemen rondom criminele praktijken op te lossen. Burgemeester Anny Attema: ‘Het melden van criminaliteit door inwoners en ondernemers is heel belangrijk. Door de samenwerking met M. krijgen we meer inzicht in criminele activiteiten in onze gemeente. Die informatie kunnen we naast onze bestaande gegevens leggen en zo kunnen we problemen en trends in wijken eerder herkennen en aanpakken.’

Vangnet

M. is een onafhankelijke organisatie en geen onderdeel van de politie. Bij M. wordt gemeld over bijvoorbeeld hennepteelt, drugslabs, overvallen, gedwongen prostitutie, milieucriminaliteit en ondermijnende activiteiten. De anonimiteit van de melder staat hierbij altijd centraal. Marc Janssen van Meld Misdaad Anoniem: “Het is altijd het beste om rechtstreeks naar de politie te stappen als je informatie hebt over criminele activiteiten, maar in de praktijk blijkt dat niet altijd makkelijk. Er zijn veel redenen voor mensen om niet te melden. Bijvoorbeeld uit angst voor wraak of omdat je de dader kent. Het kan ook zijn dat mensen de gevolgen van melden niet kunnen overzien of dat ze er na die tijd simpelweg niets meer mee te maken willen hebben. Voor al die gevallen is Meld Misdaad Anoniem een vangnet. Wij zorgen ervoor dat de informatie bij de opsporing terecht komt, maar de melder buiten beeld blijft.”

M. is zeven dagen per week bereikbaar via 0800-7000. Op maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 22.00 uur en in weekenden en op feestdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Melden kan ook 24/7 via een beveiligde omgeving op meldmisdaadanoniem.nl/melden

Written by Paul

Comments

This post currently has no comments.

Leave a Reply


Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.
This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.