Illegaal vuurwerk gevonden bij bedrijfscontrole
Gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie voerden woensdag 3 december een integrale controle uit bij een bedrijf waar zeecontainers staan. De locatie werd vooral gekozen omdat vuurwerk of andere gevaarlijke stoffen vaak in dit soort ruimtes worden opgeslagen. Bij de controle werd onder meer 150 kilo illegaal vuurwerk gevonden.
Bestuurlijk interventieteam
Deze integrale controle was bedoeld om te voorkomen dat illegaal vuurwerk opgeslagen, verspreid of gebruikt wordt. Maar integrale controles worden ook ingezet om bijvoorbeeld bouw- en brandveiligheid, milieuvoorschriften en naleving van het bestemmingsplan te controleren. De controle wordt uitgevoerd door het bestuurlijk interventieteam (BIT). De douane was mee ter ondersteuning. Ook werden een speciaal getrainde vuurwerkhond en drugshond ingezet, die explosieve en gevaarlijke chemische stoffen kunnen ruiken.
Verboden spullen gevonden
De integrale controles worden grondig aangepakt. Tijdens de controle zijn in een container 150 kilo illegaal vuurwerk, een grote hoeveelheid mogelijk illegaal verkre-gen sigaretten en 3 vuurwapengelijkende voorwerpen gevonden. De politie doet onderzoek naar deze voorwerpen om vast te stellen of het om echte vuurwapens gaat. Er is een 37-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht aangehouden op verdenking van het in bezit hebben van illegaal vuurwerk en vuurwapengelijkende voorwerpen.
Voorkomen verspreiding en gebruik
“Opslag van illegaal vuurwerk zorgt voor gevaarlijke situaties, zoals brand- en ontploffingsgevaar en vormt een risico voor de directe omgeving”, zegt burgemeester Patrick van der Giessen. “Door deze controle is voorkomen dat 150 kilo illegaal vuurwerk kan worden verspreid of gebruikt.”
Meld, want dat telt!
Elke melding, hoe klein of simpel ook, kan het ontbrekende puzzelstukje zijn voor een onderzoek naar misstanden of ondermijnende criminaliteit. Gemeenten en de partners nemen elke melding serieus. Melden kan als volgt:
- Bel bij spoed 112.
- Geen spoed, wel politie? Bel 0900-8844.
- Meld rechtstreeks bij de gemeente via veiligheid@h-i-ambacht.nl of bel naar 14 078.
- Liever anoniem melden? Dat kan bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000 of www.meldmisdaadanoniem.nl.







Comments
This post currently has no comments.